Światowy Dzień Autyzmu: bezpłatne konsultacje i warsztaty

KRAKÓW: zajęcia z aquaterapii
17 kwietnia 2014

Światowy Dzień Autyzmu: bezpłatne konsultacje i warsztaty

Z okazji Światowego Dnia Autyzmu Fundacja PROMITIS zapraszamy na nieodpłatne konsultacje (1-3.04.2014) oraz warsztaty dla rodziców, nauczycieli, pedagogów i wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniem, jakim jest autyzm (2.04.2014).

Spotkania odbędą się w KrakowieWrocławiu Warszawie w placówkach Centrum Terapii PROMITIS.

Wydarzenie obejmie:

• spotkanie z terapeutami na co dzień pracującymi z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi w placówkach terapeutycznych (psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog, logopeda, dietetyk) oraz specjalistami z publicznych poradni diagnozujących i orzekających podczas wykładów
  • możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych dla osób, które nie są pewne, czy powinny skorzystać z diagnozy w kierunku autyzmu.

Celem akcji jest umożliwienie wszystkim, których ten problem dotyka, zdobycia realnej pomocy, poszerzenia wiedzy oraz konsultacji ze specjalistami, którzy każdego dnia diagnozują i prowadzą terapię dzieci ze spektrum autyzmu.

Na naszych spotkaniach poruszymy takie tematy, jak:

• Autyzm – fakty i mity
  • Czy to autyzm? W zauważyć pierwsze objawy?
  • Diagnoza autyzmu – gdzie i w jaki sposób?
  • W jaki sposób otrzymać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego?
  • Jak dostać opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju?
  • Jak dobrać i prowadzić terapię odpowiednią dla potrzeb dziecka?
  • Przedszkole integracyjne czy terapeutyczne?
  • Odpowiednia dieta w autyzmie
  • Kiedy dziecko nie mówi – alternatywne metody komunikacji
  • Integracja sensoryczna a autyzm

Kiedy?

WYKŁADY 2.04.2014, godziny 14.00 – 19.00

BEZPŁATNE KONSULTACJE 1.-3.04.2014

Gdzie?

WYKŁADY

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną lub mailową.

BEZPŁATNE KONSULTACJE