Uczymy i uczymy się

YoU Can Dance ! :)
16 lutego 2017
Przekaż 1% podatku
20 lutego 2019

Uczymy i uczymy się

Od stycznia 2017 r. Przedszkola PROMITIS uczestniczą w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Kurs został utworzony z inicjatywy profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, ekspertki w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Przystępując do uczestnictwa w kursie e-learningowym, nasza placówka otrzymała tytuł „Przedszkole uczące się”, a także została przyjęta do elitarnego i prestiżowego Programu Partnerstwa APS skupiającego ponad 240 podmiotów. Celem Programu jest wspieranie placówek edukacyjnych w zakresie wymiany wiedzy, stosowania dobrych praktyk oraz wdrażania nowatorskich działań edukacyjnych. Placówki skupione w Programie Partnerstwa APS można poznać na stronie www.przedszkola-aps.edu.pl

W ramach Programu Partnerstwa APS otrzymaliśmy dostęp do newslettera edukacyjnego z najnowszymi informacjami na temat edukacji przedszkolnej obejmującego m.in.: specjalistyczne artykuły, inspiracje edukacyjne, informacje o trendach w edukacji przedszkolnej, zaproszenia na wydarzenia, informacje o konkursach dla nauczycieli i przedszkoli. Najbardziej aktywni uczestnicy kursu otrzymają nieodpłatne zaproszenie na konferencję lub całodniowe, stacjonarne szkolenie z zakresu edukacji technicznej, które zostaną zorganizowane w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Również formuła kursu jest nie bez znaczenia. E-learning pod postacią wykładów oraz materiału filmowego, z wprowadzania przedstawianych metod w praktyce w grupie przedszkolnej, to innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko ma bardziej przyjazną formę dla odbioru kursu ale także, jak to e-learning, pozwala na większą swobodę w planowaniu nauki przez słuchaczy kursu.

Akademia Pedagogiki Specjalnej to najstarsza uczelnia pedagogiczna w Polsce, która od blisko stu lat kształci nauczycieli wszystkich szczebli edukacji. Akademię współtworzyły takie osobistości jak Janusz Korczak, Maria Łopatkowa czy obecny Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Comments are closed.