Światowy Dzień Autyzmu – bezpłatne warsztaty

Kraków: zapraszamy na zajęcia z dogoterapii
14 marca 2013
Nowe przedszkole Warszawa Żoliborz
26 maja 2013

Światowy Dzień Autyzmu – bezpłatne warsztaty

Centrum Terapii PROMITIS razem z Publicznymi Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi w związku z Światowym Dniem Autyzmu zaprasza na nieodpłatne spotkania i warsztaty dla rodziców, nauczycieli, pedagogów i wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniem, jakim jest autyzm. Spotkania odbędą się w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie w placówkach Centrum Terapii PROMITIS.

Wydarzenie obejmie:

 • Zebrania z terapeutami na co dzień pracującymi z z autystycznymi dziećmi w placówkach terapeutycznych: psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog, logopeda, dietetyk
 • Spotkania ze specjalistami z publicznych poradni diagnozujących i orzekających.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NA BEZPŁATNE WARSZTATY

Autyzm to jeden z poważniejszych zdrowotnych problemów cywilizacyjnych w obecnych czasach, lecz świadomość społeczna dotycząca przyczyn, objawów i możliwości leczenia autyzmu jest wciąż nieduża. Czytaj więcej…

Centrum Terapii PROMITIS od wielu lat zajmuje się w stopni diagnozą, terapią i edukacją dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera. W związku ze Światowym Dniem Autyzmu chcielibyśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z rodzicami.

Celem akcji jest umożliwienie wszystkim, których ten problem dotyka, zdobycia realnej pomocy, poszerzenia wiedzy oraz konsultacji ze specjalistami, którzy każdego dnia diagnozują i prowadzą terapię dzieci ze spektrum autyzmu.

Na naszych spotkaniach poruszymy takie tematy, jak:

 • Autyzm – fakty i mity
 • Czy to autyzm? W zauważyć pierwsze objawy?
 • Diagnoza autyzmu – gdzie i w jaki sposób?
 • W jaki sposób otrzymać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego?
 • Jak dostać opnię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju?
 • Jak dobrać i prowadzić terapię odpowiednią dla potrzeb dziecka?
 • Przedszkole integracyjne czy terapeutyczne?
 • Odpowiednia dieta w autyzmie
 • Kiedy dziecko nie mówi – alterantywne metody komunikacji
 • Integracja sensoryczna a autyzm

Razem z:

 • Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Psychologicznej na Półkolu w Krakowie
 • Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną nr 4 przy Mińskiej w Warszawie
 • Przy gościnnym udziale Pani Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5 we Wrocławiu

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (World Autism Awareness Day)  to święto wyznaczone przez ONZ, obchodzone co roku drugiego kwietnia – w tym roku odbędzie się po raz szósty. Obchody mają na celu m.in budowanie świadomości społecznej na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocy dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.

Motywem przewodnim jest “Light in up blue”, czyli ogólnoświatowa akcja “ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO”. W 2012 roku mnóstwo budynków, w setkach miast, dziesiątkach państw na świecie zmieniło swój kolor na niebieski, który jest symbolem wspólnoty z osobami z autyzmem. Pośród niebieskich obiektów, znalazły się m.in.: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Budynek GWP, Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney, Universal Studio w Hollywood, CN Tower w Kanadzie i wiele innych.

Kiedy?

2.04.2013, godziny 11.00 – 18.00

Gdzie?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną lub mailową

 

Comments are closed.