Co muszę wiedzieć?

Dlaczego przedszkole terapeutyczne PROMITIS?

Nasze przedszkola to placówki terapeutyczne

Oznacza to, że kładziemy w nich szczególny nacisk na intensywną pracę terapeutyczną. Im wcześniej rozpoczniemy pracę z dzieckiem, tym większe efekty możemy osiągnąć.

Wczesna diagnoza

Rozpoczęcie pracy terapeutycznej z dzieckiem w wieku trzech lat pozwala osiągnąć znacznie lepsze efekty niż jej rozpoczęcie z tym samym dzieckiem np. w wieku lat pięciu. Stracony czas jest trudny do nadrobienia. W naszych placówkach staramy się maksymalnie efektywnie wykorzystać okres, w którym dziecko jest szczególnie podatne na terapię.

Niewielkie grupy

Mała grupa umożliwia dzieciom uzyskać sukces terapeutyczny i doświadczyć indywidualnego podejścia. Pozwala również na modelowanie przez terapeutę zachowań dziecka, skuteczne rozwijanie komunikacji oraz reagowanie na potrzeby i możliwości dziecka, co bardzo często jest niemożliwe w grupie integracyjnej. Nie oznacza to, iż uważamy, że dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu mogą funkcjonować tylko w grupach specjalnych.

Diagnoza Twojego dziecka z autyzmem

Naszym celem jest przygotowanie dziecka do pełnego udziału i funkcjonowania w grupie integracyjnej bądź masowej.

Grupa terapeutyczna

Na wczesnym etapie rozwoju dziecka grupa terapeutyczna najskuteczniej rozwija umiejętności deficytowe dziecka. Dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi na początku swej drogi terapeutycznej potrzebują „poukładania” świata. Najpierw uczą się rozumieć, a następnie dopiero uczestniczyć w środowisku. W małej grupie i przy wsparciu wykwalifikowanych terapeutów jest to możliwe bardzo szybko. Mała grupa to eliminowanie bodźców, które często wzmacniają ograniczenia naszych dzieci. Sale i pomoce są dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci z autyzmem.

Współpraca z rodzicami

Rodzice mają możliwość pełnego uczestnictwa w terapii swoich pociech. Mogą korzystać z regularnych konsultacji, grup wsparcia i szkoleń. Wraz z postępami w terapii, wspólnie z rodzicami, podejmujemy decyzję o gotowości dziecka do podjęcia nauki w większej grupie, integracyjnej lub masowej.

Doświadczona kadra

Nasze doświadczenia pokazują, że wiele dzieci, które trafiają do integracji bardzo szybko wracają do grup specjalnych – a to naraża je na dodatkowe niezrozumiałe, stresujące i niepotrzebne sytuacje. Warto więc rozważyć, komu powierzamy terapię swojego dziecka.

Współpraca

Przedszkola Terapeutyczne PROMITIS ściśle współpracują z Niepublicznymi Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi oraz Niepublicznymi Zakładami Opieki Zdrowotnej wchodzącymi w skład Centrum Terapii PROMITIS.

Bogata oferta

Możemy zaoferować w ramach naszych placówek pełne spektrum terapii wspomagających: integrację sensoryczną, logopedię, trening EEG Biofeedback, Tomatisa, Johansena, Warnkego, opiekę psychiatry dziecięcego oraz co bardzo istotne dietetyka medycznego doświadczonego w pracy z dziećmi autystycznymi. Dzięki temu osiągamy efekt synergii i maksymalne rezultaty dla dobra naszych podopiecznych.

Najczęściej zadawane pytania rodziców

1Ile trwa terapia?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla sed ante tempus purus dictum commodo. Nulla facilisi. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean nec ultricies tortor. Ut posuere dui quam, vel imperdiet risus convallis at. Suspendisse et euismod lacus, eu pretium massa. Nam eleifend sagittis tempus. Duis sit amet varius turpis, non facilisis sem. Vestibulum accumsan rhoncus sagittis. Duis malesuada aliquet auctor.

2Od którego roku życia dziecka można zacząć terapię?

3Gdzie są wasze punkty?

4Dlaczego warto korzystać z terapii?

5Czy jest szansa na normalne życia dla mojego dziecka?

Pytania? Wątpliwości? Szukasz porady

Zapytaj naszych terapeutów