Zapraszamy do ODDZIAŁÓW INTEGRACYJNYCH :)

Bezpłatne konsultacje w ramach obchodów Światowego Dnia Autyzmu
23 marca 2015
Dogoterapia
29 czerwca 2015

Zapraszamy do ODDZIAŁÓW INTEGRACYJNYCH :)

Przedszkola PROMITIS zapraszają do

ODDZIAŁÓW INTEGRACYJNYCH

Grupy integracyjne pozwalają od najmłodszych lat wyrabiać u dzieci w normie rozwojowej otwartość i wrażliwość w kontaktach z innymi. Dzieciom z problemami umożliwiają natomiast normalny rozwój w środowisku rówieśników, zwiększając tym samym ich szanse społeczne w przyszłości.

Dbamy o to, aby zapewnione były potrzeby wszystkich dzieci. Oprócz nauczyciela wychowania przedszkolnego, dzieci objęte są stałą opieką psychologa i pedagoga specjalnego. W ramach czesnego, poza wieloma zajęciami dodatkowymi, oferujemy bezpłatne zajęcia z integracji sensorycznej, logopedię i dogoterapię.

Integracja to obustronny proces skierowany zarówno do dzieci z niepełnosprawnością, jak i do ich zdrowych rówieśników.

• dzieci uczą się wspólnego funkcjonowania i zabawy,
  • dzielą się swoimi zasobami emocjonalnymi i poznawczymi,
  • uczą się uważności na potrzeby innych,
  • uczą się szacunku do przejawianych trudności swojego kolegi czy koleżanki, jak również akceptacji własnych trudności,
  • uczą się cieszyć z sukcesów innych oraz dzielić własnymi sukcesami,
  • uczą się rozwiązywania problemów pojawiających się w grupie, wspólnych negocjacji i wypracowywania obowiązujących wszystkich zasad,
  • uczą się radzenia sobie z emocjami,
  • uczą się patrzeć na różnorodność jako wartość.

INFORMACJE ORAZ ZAPISY:

WARSZAWA