Co to jest bursztyn?

Park zabaw „Fiku miku”
4 maja 2016

Co to jest bursztyn?

18 kwietnia dzieci z naszego przedszkola przy ul.Odolańskiej miały okazję uczestniczyć w warsztatach bursztynniczych. Na początku poznały historię bursztynu oraz sposoby jego pozyskiwania. Samodzielnie mogły porównać różne okazy bursztynów ich wagę oraz kolor. Nie obyło się też bez magicznych sztuczek z wykorzystaniem pyłu bursztynowego. Punktem kulminacyjnym spotkania było nadawanie kształtu bursztynu i polerowanie go.